Menu

Sukienki hiszpanki – jak ich krój wpływa na sylwetkę?

17 maja 2019 - Sukienki
Sukienki hiszpanki – jak ich krój wpływa na sylwetkę?

Sukienki hiszpanki to bardzo kobiecy krój sukienek, który pozwoli stworzyć bardzo romantyczne, delikatne kreacje. Odkryte ramiona już od dłuższego czasu są obowiązującym trendem zarówno jeśli chodzi o bluzki, koszule, swetry, czy sukienki. Należy jednak pamiętać, że ten fason nie sprawdzi się dla każdej kobiety. Warunkiem podstawowym umożliwiającym noszenie sukienek typu hiszpanka jest posiadanie zgrabnych i szczupłych ramion. Eksponowanie pulchnych, źle prezentujących się ramion jest niewskazane – przyciągniemy do nich niepotrzebnie uwagę. Lepiej postawić na kroje, które je ukryją, a uwidocznią inne zalety.

Jak odkryte ramiona wpływają na całą sylwetkę?

Odkryte, dobrze prezentujące się ramiona z powodzeniem odwrócą uwagę od mankamentów naszej urody. Wycięcia i dosyć nisko usytuowany dekolt przyciągną atencję. Wystające obojczyki są dla wielu mężczyzn obiektem pożądania, a dla innych kobiet zazdrości – jeśli jesteśmy ich szczęśliwą posiadaczką, grubsze uda, czy lekko wystający brzuch przestaną mieć tak duże znaczenie.  Sukienka hiszpanka z luźnym, nie opinającym dołem skutecznie sprawi, że będą mniej rzucać się w oczy. Jeśli dodatkowo zepniemy włosy nasza szyja optycznie się wydłuży – oszałamiający efekt gwarantowany.

Kroje z odkrytymi ramionami, sukienki hiszpanki są przeznaczone raczej dla kobiet o dosyć szczupłej budowie ciała. Wszelkie falbany i ozdoby w okolicy dekoltu podkreślają i uwidaczniają kobiece kształty, jeśli mamy więc kompleks zbyt dużych piersi nie będziemy się w takim fasonie czuć dobrze.