Menu

Komu pasują sukienki szyfonowe?

3 maja 2020 - Sukienki
Komu pasują sukienki szyfonowe?

Szyfon jest materiałem, który wykorzystywany jest przede wszystkim do wykonywania sukienek. Jego atutem jest przede wszystkim delikatność.
W sukienkach wykorzystywany jest przede wszystkim szyfon bawełniany. Oferuje on przewiewność, która doskonale sprawdza się letnią porą, jak też w stylizacjach przygotowywanych na imprezy. W takich modelach sukienek nie będziemy się nadmiernie pocić, a ruchy nie będą skrępowane. Warto o szyfonowych sukienkach pomyśleć choćby przy wybieraniu elementu stroju na imprezy taneczne.

Przy jakiej sylwetce sprawdzą się szyfonowe sukienki?


Zwiewność sukienek szyfonowych sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet puszystych. Wybierając konkretny model warto szukać takiego, który wykorzystuje umiarkowane ilości klinów. Wąsko wykonane pozwalają ograniczyć marszczenia się materiału, co może uwypuklać mankamenty figury.

Jakie fasony, kolory?


Gdy wybiera się sukienki szyfonowe do bardziej puszystej figury, warto postawić na:
– ciemniejsze kolory jak granat, grafit, czerń,
– dwukolorowe modele,
– sukienki o linii A.
Optyczne wyszczuplenie może zapewnić jednolita kolorystycznie sukienka, w której zastosowano różne odcienie, ale utrzymane w jednej tonacji. Jeśli cieniowanie będzie pionowe wówczas można uzyskać odpowiednie wrażenie wyszczuplenia. Wynika to z możliwości wizualnego wydłużenia sylwetki. Trzeba jednak brać pod uwagę, że poszczególne odcienie powinny być bardzo rozmyte.