Menu

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

14 października 2021 - Spódnice
Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Wybór spódnicy nie jest łatwy, nie ulega jednak wątpliwości, że ten element garderoby powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Obecnie modne są różne kroje, popularnością cieszą się modele maxi, rozkloszowane, a także ołówkowe. Po jakie fasony spódnic powinny sięgać kobiety mające różne typy sylwetki?

Dobór kroju do sylwetki

Spódnice są bardzo wygodne, jeśli uda się dobrać model pasujący do sylwetki kobiety, która będzie go nosić może on pomóc w zamaskowaniu ewentualnych mankamentów figury. Aby odpowiednio dobrać spódniczkę należy najpierw określić, jaką ma się sylwetkę. Wyróżnia się trzy podstawowe typy:

– jabłko – kobieta ma wówczas mocne ramiona, ale wąskie nadgarstki, wyróżnia ją też obfity biust;

– klepsydra – to typ figury najbardziej pożądany przez większość pań, charakteryzuje ją wąska talia oraz proporcjonalne ramiona i biodra;

– gruszka – w tym przypadku kobieta ma wąskie ramiona oraz szersze biodra.

Jaką spódnicę damską wybrać?

Kobiety o figurze jabłka powinny stawiać na spódnice damskie o kroju trapezowym, wykonane z lejącego materiału. Taki wybór pozwoli podkreślić talię i wyrównać proporcje sylwetki. Panie mające figurę klepsydry dobrze wyglądają właściwie w każdym fasonie. Śmiało mogą nosić spódnice damskie eleganckie o kroju ołówkowym czy z podwyższonym stanem, dobrze będą wyglądać również w zwiewnych spódnicach maxi.

W przypadku kobiet mających figurę gruszki warto postarać się optycznie zmniejszyć obwód bioder. W tym celu należy wybierać spódnice damskie w kształcie litery, ten fason będzie dobrze się prezentował niezależnie od długości spódnicy. Krótkie modele dobrze sprawdzą się jako element casualowej stylizacji. Warto mieć w swojej szafie również spódnicę trapezową midi – model wykonany z bawełny świetnie sprawdzi się do codziennych letnich outfitów, nieco bardziej elegancka wersja może zostać założona nawet na okazje wymagające formalnego stroju, jak choćby wesele. W zestawieniu z gładką koszulą stylizacja wysmukli sylwetkę i będzie się prezentować bardzo elegancko.