Menu

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtki przejściowe damskie?

18 marca 2020 - odzież
Na co zwrócić uwagę wybierając kurtki przejściowe damskie?

Producenci kurtek przejściowych cały czas konkurują między sobą, dlatego też praktycznie co sezon można liczyć na nowe modele kurtek. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które modele warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać porządną kurtkę.

Przeciwdeszczowy materiał

kurtki wiosenne damskie

Dobra kurtka przejściowa damska powinna być wykonana z przeciwdeszczowych materiałów. W obecnym sezonie bardzo modne są między innymi pół transparentne płaszcze albo kolorowe kurki przeciwdeszczowe. Niestety nawet gdy rano świeci mocne słońce, to po południu może nas zaskoczyć pokaźna ulewa. Przeciwdeszczowe kurtki przejściowe damskie są najprostszym sposobem, aby nie dać się zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Sprawdź ofertę na Yups.

Moda na kurtki termoizolacyjne

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na termoizolacyjne kurtki przejściowe damskie, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Kurtki tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko jesienią, ale również wczesną wiosną. Tanie kurtki wiosenne damskie powinny posiadać funkcjonalne podszewki, które skutecznie chronią przed chłodem. Jeżeli chodzi o warstwę ocieplenia, to oczywiście nie powinna być ona zbyt pokaźna. W zbyt ciepłej kurtce przejściowej może być po prostu za gorąco. Tanie kurtki wiosenne damskie powinny być również wyposażone w kołnierz albo stójkę. Przydać może się również kaptur, który doskonale chroni głowę przed deszczem i silnym wiatrem.