Menu

Moda uliczna domeną ludzi otwartych i kreatywnych

1 listopada 2019 - odzież
Moda uliczna domeną ludzi otwartych i kreatywnych

Młodzież nie znosi ograniczeń, nakazów i zakazów tendencja ta dotyczy również stylu ubierania się. Dlatego streetwear i moda streetwerowa to, coś w sam raz dla nich.

Czym moda streetwerowa się charakteryzuje?

Przede wszystkim hołduje w ubraniach luźnych, niekrępujących ruchy. Po drugie nie narzuca nikomu, co wypada nosić, a czego lepiej unikać. Bazuje na wolności wyboru i to jej przypisuje kluczową rolę. Moda uliczna jest w pewnym sensie podobna do sportowej, bo czapki, bluzy i buty sportowe są jej głównymi ogniwami. Zasadnicza różnica między oboma stylami polega na tym, że moda uliczna dopuszcza łączenie rzeczy eleganckich z tymi mniej szykownymi, oficjalnymi.

Sklep streetwear’owy- co można w nim znaleźć?

Przede wszystkim cienkie bluzy, spodnie materiałowe i dżinsowe oraz buty sportowe i półbuty. Słowem można tu znaleźć ubrania o raczej luźnym charakterze, które da się dowolnie komponować wedle własnych upodobań. Styl streetwear’ owy nakazuje przede wszystkim, by przy doborze ubrań nie mieć żadnych stereotypów ani zahamowań.

Ważne jest to, aby samemu czuć się w nich dobrze. Stylizacje steetwear’owe im odważniejsze, tym lepsze. W końcu w modzie chodzi o to, by zaskakiwać. Tak przecież narodziły się wszystkie najważniejsze modowe style. Styl streetwear z Preorder.pl i ubrania takie jak bluzy, spodnie z krokiem po kolana są wyrazem pewnych subkultur. To wyraz pewnego rodzaju młodzieżowego buntu, który z czasem przemija.