Menu

Jak wybrać sukienkę dla dziewczynki

2 lutego 2020 - odzież
Jak wybrać sukienkę dla dziewczynki

Już małe dziewczynki lubią paradować przed lustrem i domagają się pochwał, że pięknie wyglądają. Kilkulatki potrafią się buntować, że nie włożą takiej sukienki. Nie ma się co denerwować, wystarczy obserwować ich upodobania, by dobrać odpowiednie sukienki.

Tkanina i rozmiar

sukienki dla dziewczynek

Sukienki dla dziewczynek powinny być wykonane z materiałów naturalnych, najlepiej bawełny lub lnu. Tego typu materiały pozwalają skórze swobodnie oddychać i co najważniejsze, nie powodują odczynów alergicznych. Tutaj znajdziesz najfajniejszą ofertę.

Rozmiar sukienek powinien być dobrany do aktualnego wzrostu dziewczynki, będzie w nich wyglądała bardzo wdzięcznie i dziewczęco. Sukienki kupowane na wyrost najczęściej są za długie i za szerokie, powodują nie tylko złe wrażenie estetyczne, ale utrudniają poruszanie się, kiedy nogi plączą się w zbyt długiej spódnicy.

Fason

Wybór jest bardzo duży, ale na co dzień warto postawić na sukienki proste i wygodne. Najlepiej sprawdzą się w tej roli sukienki trapezowe z jeansu lub miękkie dresówki z odcinaną spódnicą. Nie krępują ruchów i dziecko może w nich swobodnie biegać, siadać.

Kolorystyka i wzory

Dziewczynki lubią zdecydowanie jasne kolory, a w wieku przedszkolnym preferują różne odcienie koloru różowego. Oczywiście kochają wszystkie księżniczki z bajek, dlatego chętniej wybierają sukienki z aplikacjami niż te w kwiatki lub kratki.

Zupełnie inne sukienki trzeba wybrać na szczególnie uroczyste okazje, młoda dama uczy się, że kreację trzeba dobrać okoliczności.