Menu

Jak nosić sukienki w stylu boho?

8 maja 2020 - odzież
Jak nosić sukienki w stylu boho?

Styl boho cieszy się stale rosnącą popularnością, a tego rodzaju kreacje po prostu się nie starzeją. Coraz więcej kobiet pragnie więc spróbować stylu boho i odświeżyć swoją garderobę. Oczywiście podstawą każdej stylizacji boho jest sukienka!

Na czym polega boho?

Nazywany często modą artystycznej bohemy styl boho nawiązuje do kultury hipisów lat 70, a także do mody gwiazd lat 90. To właśnie wtedy powróciły kwieciste sukienki, kapelusze oraz artystyczne dodatki. Charakterystyczne dla tego nurtu w modzie są zwłaszcza luźne letnie sukienki oraz kurtki z charakterystycznym frędzlami.

Sukienka w stylu boho

Sukienka powinna być przede wszystkim luźna i wygodna, aby oddać filozofię i naturę stylu boho. Kolorowe i kwieciste sukienki doskonale nadają się na lato, szczególnie że powstają z lekkich i przewiewnych materiałów. Sukienka boho może zostać oczywiście zestawiona z okryciem wierzchnim. Świetnie sprawdzają się tutaj kurtki jeansowe oraz inspirowane kulturą indian skórkowe kurtki z frędzlami. Ramiona w takiej stylizacji może również okryć kardigan damski. Luźne swetry rozpinane doskonale wpisują się w ten nurt.

Dodatki w stylu boho

Oczywiście stylizacja boho nie jest kompletna bez odpowiednich dodatków. Te to między innymi kapelusze, opaski na włosy, a także buty. Do sukienek dopasować można skórkowe sandałki, martensy lub chodzić boso! W każdej stylizacji boho jest również dużo miejsca na biżuterię.