Menu

Ciepłe czapeczki dla noworodka

1 listopada 2021 - odzież
Ciepłe czapeczki dla noworodka

Świeżo upieczone mamy powinny być doskonale przygotowane na przyjście dziecka na świat. Niestety wybór ubranek nie jest taki prosty, jakby się mogło to wydawać.

Wybór rozmiaru czapki

czapka dla niemowlaka

Przede wszystkim potrzebna jest czapka dla niemowlaka, a dosyć ciężko jest oszacować jak duża będzie nasza pociecha. Dzieci z reguły nie lubią czapeczek, dlatego trzeba się postarać, żeby jakaś przypadła im do gustu. Przede wszystkim powinna być dostosowana do pory roku. Dużym błędem jest zakładanie zimowej czapeczki dla noworodka latem. W ten sposób dziecko może się bardzo szybko spocić i przeziębić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup przewiewnej czapeczki bawełnianej, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed słońcem. Zimą oczywiście należy nosić normalne czapki. Warto też pamiętać, żeby kupować produkty jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach odzieżowych, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Czasami po stronie wewnętrznej mogą wystawać nitki, które powodują duży dyskomfort. Dlatego bezpośrednio po zakupie dobrze jest sprawdzić czapkę i wyciąć wszelkie takie elementy, żeby nie przeszkadzały dziecku.

Rodzaj materiału

W sezonie jesienno – zimowym czapka niemowlęca to obowiązek i nie można się bez niej ruszać z domu. Zarówno przegrzanie dziecka, jak i wyziębienie głowy mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie niemowlaka. Kupując czapkę należy kierować się jej właściwościami, a nie wyglądem. Czapeczka może się bowiem prezentować doskonale, ale będzie wyprodukowana ze sztucznego materiału, który nie przepuszcza powietrza. To sprawi, że głowa będzie się pocić. Najlepiej, jeżeli zimowa czapka jest wykonana z naprawdę grubej bawełny. Na bardzo zimne dni dobrze sprawdzi się natomiast polar. Niektóre czapeczki mają dodatkowe nauszniki, które zapewniają dobrą ochronę przed wiatrem. U starszych niemowlaków sprawdzą się dobrze czapki z wiązaniem pod brodą. Wielkość głowy dziecka i pogoda to najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę kupując czapeczkę. Najlepiej kupić kilka różnych modeli.