Menu

Bezpieczeństwo podczas wykonywania służbowych obowiązków

4 czerwca 2021 - odzież
Bezpieczeństwo podczas wykonywania służbowych obowiązków

Lista zawodów, która wymaga odzieży ochronnej BHP jest długa. Znajdują się na niej m.in. laboranci, budowlańcy, spawacze, czy też policjanci. Odzież ochronna BHP zapewnia bezpieczeństwo osobom, które ją noszą. Ze względu na wykonywany zawód, można być narażonym na szkodliwe czynniki mechaniczne, biologiczne, chemiczne i inne, które mogą negatywnie wpływać na samopoczucie i zdrowie, a nawet bezpośrednio zagrażać życiu. Dlatego noszenie odpowiedniej odzieży jest tak ważne. Pozwala na bezpieczne wykonywanie służbowych obowiązków, bez narażania pracownika na negatywny wpływ różnorodnych czynników. 

Czym dokładnie jest odzież ochronna?

odzież ochronna bhp

Odzież ochronna BHP to najogólniej mówiąc każdy element garderoby, którego zadaniem jest ochrona pracownika. Niezależnie od tego, przed czym ma ona chronić. Do tej kategorii będą więc zaliczały się zarówno fartuchy laboratoryjne, chroniące przed działaniem chemikaliów, jak i obuwie ochronne noszone na budowie. 

Należy mieć świadomość, że wiele zawodów wiąże się z ryzykiem uszkodzenia działa lub własności osobistej, bez możliwości pozbycia się owego ryzyka poprzez zmianę postępowania. W konsekwencji, noszenie odzieży ochronnej BHP kupionej w sprawdzonym sklepie tj. BHP-Gabi, jest jedyną metodą, pozwalającą na zmniejszenie ryzyka wystąpienia uszkodzeń ciała, podczas wykonywanie służbowych obowiązków. Odzież specjalistyczną wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie szkodliwych czynników. Dzięki temu ubrania ochronne wykazują nieprzeciętne parametry, pozwalające chronić pracownika.