Menu

Jaki kolor kurtki jeansowej wybrać?

19 lutego 2020 - Odzież męska
Jaki kolor kurtki jeansowej wybrać?

Jeansowa męska kurtka z kapturem od lat uważana jest za jeden z najlepszych elementów męskiej odzieży. Niezmienna klasyka, która zawsze będzie miała swoje szczególne miejsce w szafie każdego mężczyzny. Problem jednak w tym, że mody dotykają samego kolory kurtki, a to powoduje, że obecnie mało kto potrafi odpowiednio go dobrać. Jakie więc dostępne są na rynku wersje kolorystyczne tej klasycznej kurtki oraz w jaki sposób najlepiej jest dany kolor dobrać?

Kurtka w wersji szarej

Szara kurtka jeansowa to najbardziej klasyczne wersja tej kurtki. Jest to wersja uniwersalna, która pasuje dosłownie do wszystkiego i ze wszystkim może być noszona. Niestety wadą takiej dużej uniwersalności jest po prostu nuda. Z tego powodu poleca się noszenie takiej kurtki z licznymi dodatkami i często nawet niepasującymi do niej elementami stroju, takimi jak zwykle podkoszulki, czy też sportowe buty.

Kurtka w kolorze czarnym

Czarna jeansowa kurtka coraz częściej uważana jest za nieco luźniejszy zamiennik eleganckich marynarek. Dzięki uniwersalnemu kolorowi, jakim bez wątpienia jest czarny, może być stosowana właściwie w połączeniu z każdym innym elementem odzieży.

Kurtka w ciemnym kolorze

Ciemna wersja, czyli nie szara, lecz również jeszcze nieczarna. Jest to wersja kolorystyczna, która idealnie sprawdza się w przypadku strojów jesiennych. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie w tym kolorze sprzedawane są ocieplane kurtki jeansowe, które rewelacyjnie nadają się np. na jesienne wieczory, czy też nawet wczesno-zimowe spacery.