Menu

Sposób na upały: sandały robocze

2 sierpnia 2021 - Obuwie
Sposób na upały: sandały robocze

Sandały robocze to specjalna kategoria butów roboczych BHP, którą warto poznać. Twoi pracownicy narzekają na odparzenia? A może ich obecne buty robocze są aż tak niewygodne w czasie upałów, że wbrew obowiązującym przepisom regulaminu rezygnują z noszenia ich podczas pracy na rzecz zwykłych tenisówek? Jeżeli któraś z tych dwóch sytuacji jest Ci bliska albo po prostu chcesz zapewnić większy komfort pracownikom, poznaj sandały robocze.

Sandały robocze – idealne na lato

Buty robocze muszą dobrze chronić stopę przed urazami mechanicznymi, ale ciężkie modele w trakcie gorącego lata po prostu się nie sprawdzają. Wielu pracowników może narzekać na problemy skórne lub odparzenia, których to nabawili się podczas noszenia mało wygodnego obuwia. Receptą na to wszystko są sandały robocze – buty chroniące stopę oraz zapewniające maksymalną możliwą przewiewność i wentylację. Wiele z nowoczesnych modeli posiada antybakteryjne wkładki, podeszwę antypoślizgową lub wykazuje olejoodporność.

Mix modeli i wzorów w obuwiu roboczym na lato

sandały robocze

Sandały robocze mają przewagę nad klapkami, ponieważ ochraniają całą stopę. Dodatkowo wiele modeli ma wygodne rzepy albo gumki, dzięki którym samo wkładanie obuwia jest szybkie i proste. Obecnie na rynku można znaleźć sandały robocze dla kobiet i mężczyzn w przystępnych cenach. Mnogość modeli oraz wzorów pozwala na dobre dopasowanie obuwia roboczego nie tylko do gustów, preferencji i potrzeb samych pracowników, ale również do rodzaju branży czy też estetyki całego stroju roboczego.