Menu

Oksfordki damskie – wygoda i elegancja

12 lipca 2021 - Obuwie
Oksfordki damskie – wygoda i elegancja

Buty oksfordki należą do ponadczasowej modowej klasyki. Wywodzące się z klasycznej mody męskiej obuwie od wielu lat wiedzie prym wśród najgorętszych trendów. Oksfordki damskie to buty, które są synonimem elegancji i wygody. Jest to obowiązkowy element garderoby każdej miłośniczki casualowej elegancji.

Jak wyglądają oksfordki damskie?

Oksfordki damskie to buty, które do złudzenia przypominają męskie buty do garnituru. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem to właśnie klasyczne męskie obuwie było inspiracją do zaprojektowania damskich oksfordek.

Klasyczne damskie oksfordki wykonane są ze skóry i występują najczęściej w wersji czarnej lub brązowej. Oczywiście osoby, które lubią nieco zaszaleć z modą, bez problemu znajdą oksfordki w rozmaitej gamie kolorystycznej, od jaskrawych żółci przez krwiste czerwienie aż do fioletów, różów i wielu innych.

Co wyróżnia oksfordki damskie wśród innych butów?

Oksfordek damskich nie da się pomylić z jakimkolwiek innym typem obuwia. Są to bardzo charakterystyczne buty, które powinny zasilić garderobę każdej miłośniczki klasyki w nowoczesnym wydaniu.

Tym, co wyróżnia oksfordki damskie wśród innych typów obuwia, jest z pewnością ich uniwersalność. Oksfordki sprawdzą się zarówno w klasycznych stylizacjach, jak i w tych nieco bardziej casualowych. Można je nosić do eleganckich cygaretek lub do przetartych jeansów. Świetnie prezentują się także w zestawieniu z koszulowymi sukienkami, sięgającymi połowy łydki.