Menu

Jak zmierzyć stopy przed zakupem botków płaskich?

12 marca 2022 - Obuwie
Jak zmierzyć stopy przed zakupem botków płaskich?

Kupowanie butów w sklepach stacjonarnych jest stosunkowo proste. Wystarczy wybrać botki czarne płaskie i poprosić o ich konkretny rozmiar, a gdy ten okaże się nieodpowiedni, wypróbować mniejszy bądź większy. Obuwnicze zakupy online też jednak mogą okazać się w pełni udane. Aby tak właśnie się stało, trzeba się do nich przygotować, wyznaczając wcześniej rozmiar swoich stóp.

Sposób przeprowadzania pomiaru


Do zmierzenia obu stóp potrzebne będą: czysta kartka papieru o formacie A4 oraz długopis lub ołówek. Na kartce należy stanąć na boso, umieszczając ją na podłodze lub innej twardej i gładkiej powierzchni. Teraz stopę można powoli dokładnie obrysować, starając się jak najlepiej przenieść jej kształt na kartkę papieru. Na rysunku należy też zaznaczyć najdalej wysunięte punkty, czyli jeden od strony palców, a drugi od strony pięty, a potem je połączyć jedną prostą długą linią. To właśnie ta linia wyznacza długość stopy i daje informację o tym, jaki rozmiar botków czarnych płaskich będzie właściwy. Dokładnie tak samo należy obmierzyć drugą stopę.

Dodatkowe informacje


Każdy sklep obuwniczy online umożliwia klientowi dopasowanie idealnego rozmiaru obuwia właśnie na podstawie długości stopy. Czasami jednak potrzebne okazują się także inne dodatkowe parametry. Jeżeli botek już na zdjęciu wydaje się wąski, warto sprawdzić szerokość swojej stopy, a potem sprawdzić szerokość tego buta. Nawet takie niuanse mają przecież znaczenie. Warto kupować tylko te buty, które naprawdę będą wygodne i dopasowane do nóg.