Menu

Botki – czy tylko na jesień i wiosnę?

19 października 2020 - Obuwie
Botki – czy tylko na jesień i wiosnę?

Kiedy słyszymy słowo „botki” od razu na myśl przychodzą nam zimne dni. To wtedy najczęściej po nie sięgamy. Czy jednak tylko jesień i wiosna mają monopol do noszenia tego rodzaju obuwia? Co z pozostałymi porami roku?

Uniwersalne obuwie

Botki nie są tak ciepłym obuwiem jak kozaki, ale jeżeli znajdziemy ocieplane modele, to z powodzeniem możemy chodzić w nich również całą zimę. Te sięgające z reguły do kostki buty będą doskonale wyglądały do każdej stylizacji. Wyjście do pracy, sportowy czy codzienny look idealnie skomponują się z botkami damskimi. Również latem możemy sięgnąć po botki peep toe, czyli takie bez palców albo po prostu ażurowe wzory. Jest to zatem naprawdę uniwersalne damskie obuwie.

Must have każdej kobiety

Biorąc pod uwagę uniwersalność jaką niosą ze sobą botki damskie, każda pani powinna posiadać w swojej szafie przynajmniej kilka par na różne pory roku i okazje. Począwszy od ocieplanych botków na zimę, poprzez bardziej eleganckie, wyjściowe pary, aż po takie, które założymy również do wakacyjnych stylizacji. Warto mieć je na uwadze i co sezon sprawdzać, czy nie wpadł nam w oko jakiś nowy, ciekawy model. Nie wspomniałam tu nawet o kolorystyce, a tą każda kobieta lubi mieć w dużych ilościach w swojej szafie.