Menu

Bluza męska – bez kaptura czy z kapturem?

28 października 2021 - Obuwie
Bluza męska – bez kaptura czy z kapturem?

Bluza to dla wielu panów podstawa codziennego, niezobowiązującego stroju. Idealnie sprawdza się nie tylko na dzień wolny, lecz także do pracy, na rower czy też do biegania. Często jednak wielu panów zastanawia się nad tym, jakimi cechami taka bluza powinna się charakteryzować, a przede wszystkim, czy powinna ona mieć kaptur, czy też nie?

Z jakiego materiału powinna być zrobiona bluza?

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się bluzę bez kaptura lub też z kapturem to, z jakiego materiału powinna ona być wykonana. Jak się okazuje, zdecydowanie najmocniej polecić w tym wypadku można model bawełniany, ponieważ nie tylko jest on przyjemny w dotyku, lecz przede wszystkim jest bardzo mocny. Co więcej, bawełna idealnie odprowadza pot, więc świetnie taki model sprawdzi się np. do uprawiania w nim sportu.

Czy bluza bez kaptura to dobry pomysł?

Wielu panów zastanawia się nad tym, czy lepsza będzie bluza męska bez kaptura (zobacz), czy też może z kapturem? Które rozwiązanie wybrać?

bluza męska bez kaptura czarna

Nie da się ukryć, że bluzy męskie bez kaptura to naprawdę dobry wybór, jeśli chodzi o codzienne zadania i zastosowania. Prezentuje się ona po prostu nieco lepiej wizualnie, przez co może być stosowana w większym zakresie miejsc. Z drugiej jednak strony model z kapturem jest o wiele bardziej praktyczny, ponieważ może ochronić nie tylko przed deszczem, lecz przede wszystkim przed zimnem. Z tego też powodu poleca się kupienie takiej bluzy do zastosowań sportowych, gdy np. jeździć się będzie na rowerze, czy też będzie się biegało w nieco niższej temperaturze.