Menu

Białe botki wracają na modowe salony

5 stycznia 2022 - Obuwie
Białe botki wracają na modowe salony

Przez długie lata białe kozaczki były kojarzone wyłącznie z tandetą. Stały się wręcz symbolem braku gustu, dlatego ich wystąpienie w stylizacji było wręcz równoznaczne z tym, że stylizacja ta nie zostanie zbyt dobrze odebrana przez innych. Od niedawna te skojarzenia nie mają już jednak racji bytu. Białe botki znów wkroczyły na salony!

Hit czy kit?


Moda jest żywym tworem. Zmienia się dosłownie bez przerwy i cały czas zaskakuje, zmieniając chociażby odbiór różnych występujących w niej rzeczy. To, co niegdyś było totalnym obciachem, nagle staje się kwintesencją współczesnej mody. Tak właśnie stało się z białymi botkami płaskimi. Płaski obcas jest tu bowiem kluczowy. Co prawda jasne kozaczki na obcasie też coraz częściej są noszone przez różne gwiazdy show-biznesu, ale jednak niektórzy styliści nadal uznają je tandetne i mało estetyczne, co wynika z ich lekko przesadzonej formy.

Z czym to się je?


Tak naprawdę z każdego elementu garderoby można stworzyć coś klasycznego i estetycznego, o ile tylko odpowiednio wkomponuje się to w stylizację. Białe botki płaskie same w sobie są na tyle efektowne i przyciągające wzrok, że domagają się bardziej stonowanego otoczenia. Bardzo dobrym tłem jasne niebieskie dżinsy z delikatnie rozszerzonymi nogawkami i podwyższonym stanem oraz prosty biały T-shirt z dekoltem w serek. Aby stylizacja nabrała bardziej modowego charakteru, koniecznie trzeba ją uzupełnić właściwymi dodatkami. Tutaj dobrym wyborem okaże się masywna biżuteria, koniecznie ta w kolorze srebrnym.