Menu

Praktyczna kurtka parka damska

5 stycznia 2020 - Kurtki
Praktyczna kurtka parka damska

Wśród nieraz bardzo zróżnicowanej garderoby, w szafie każdej kobiety nie może zabraknąć kurtki.

Kurtka parka damska

Jest to jeden z elementów ubioru, który warto mieć w kilku wersjach: letniej – w momencie gorszej pogody znakomicie ochroni przed wiatrem i deszczem, przejściowej – gdy jeszcze nie jest zbyt ciepło, ale na zimową kurtkę jeszcze za wcześnie oraz w zimowej – o długości do bioder, z ocieplonym kapturem i kilkoma kieszeniami. Najlepszym więc i bardzo polecanym modelem jest parka, kurtka idealna na te wszystkie pory roku.

Prosty krój, dopinany kaptur, kilka kieszeni – często zamykanych na zamek błyskawiczny – to najważniejsze cechy parki. Jest to kurtka, która nie wychodzi z mody – pasuje do większości stylizacji, jest bardzo praktyczna i występuje w wielu wersjach; znakomicie więc sprawdzi się i latem i zimą.

Parki są idealne do codziennego noszenia – nie krępują ruchów, dopasowuje się je do talii za pomocą ukrytych sznureczków; możliwość odpięcia kaptura pozwala na szybką zmianę jej wyglądu, a liczne kieszenie skryją najróżniejsze drobiazgi.

Z podszewką lub bez

Kurtka parka damska w wersji letniej, zamiast podszewki może mieć wstawioną przewiewną siatkę, natomiast w wersji wiosennej i jesiennej, podszewka lub ocieplona podpinka ochronią ciało przed gwałtownym wyziębieniem w czasie chłodnego, porywistego wiatru. Dzięki sznureczkom w pasie można ją bardziej lub mniej dopasować do sylwetki.

Kurtki parki damskie występują w wielu kolorach, od białych, poprzez pastelowe do barw ziemi, a wybór odpowiedniego to sprawa czysto indywidualna.