Menu

Górskie kurtki zimowe – na co zwracać uwagę?

29 grudnia 2018 - Kurtki
Górskie kurtki zimowe – na co zwracać uwagę?

Dobra kurtka zimowa powinna być ładna, ciepła oraz zapewniać ochronę przed wilgocią, której obecnie w trakcie zimy jest dużo więcej niż kiedyś. Kurtki zimowe męskie z Dstreet są również inne niż kurtki zimowe damskie. Mężczyźni bardziej zwracają uwagę na parametry oraz praktyczność, natomiast dla kobiet w większości przypadków najbardziej liczy się wygląd, design oraz fason. Jakie są dobre kurtki zimowe.

Kurtki męskie zimowe

Tanie kurtki zimowe, które są jednocześnie dobre, to mit. Tanie kurtki zimowe mogą być dobre, ale należy liczyć się z tym, że dobre będą przez maksymalnie jeden sezon. Niestety jakość ich wykonania oraz użyte materiały powodują, że bardzo szybko się zużywają. Dodatkowo warto podkreślić, że tania kurtka zimowa, nigdy nie spełni do końca naszych oczekiwań. Będzie albo za zimna, albo za mało wodoodporna, za mało oddychająca, lub nie będzie nam się do końca podobać. Jeśli mamy możliwość kupić kurtkę zimową męską, z wyższej półki, lepiej to zrobić. Tym bardziej że są sposoby, aby na takiej kurtce męskiej zimowej zyskać podwójnie.

Jak zyskać podwójnie na kurtce zimowej?

Bardzo dobrą opcją są kurtki górskie. Ich główną zaletą jest oczywista jakość wykonania. Drugą bardzo ważną jest to, że kurtka taka jest dwuczęściowa. Zewnętrzna cześć jest to warstwa przeciwdeszczowa, najczęściej z dodatkową opcją regulacji oddychalności (zamki po bokach kurtki). Wewnętrzna cześć odpowiada za ciepłotę ciała. Zarówno cześć zewnętrzna, jak i wewnętrzna, mogą być wykorzystywane osobno. Zewnętrzna jako typowa kurtka przeciwdeszczowa, wewnętrzna jako lekka kurtka na jesień oraz zimę.

Na koniec można jeszcze obejrzeć filmik prezentujący streetwearowe marki zimowych kurtek – te również są warte uwagi 🙂