Menu

Jak wybrać dla dziecka szlafrok na zimę?

8 stycznia 2021 - Bielizna
Jak wybrać dla dziecka szlafrok na zimę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór dziecięcego szlafroka nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Należy bowiem wiedzieć, jakie czynniki powinny zostać uwzględnione przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Szlafrok dziecięcy z jakiego materiału będzie najlepszym rozwiązaniem?

Warto wiedzieć, że bawełna nie będzie schła tak samo, jak materiały syntetyczne. Oznacza to tym samym, że mokry szlafrok po prysznicu może być dla młodego użytkownika nieprzychylnie zimny. Rekomendowane jest postawienie na szlafrok z frotty. Godny uwagi jest fakt, że doskonałą alternatywą dla frottowych szlafroków są produkty wykonane z puszystych materiałów poliestrowych. Świetnym przykładem może być mikrofibra.

Czym należy się sugerować przy wyborze fasonu?

Warto posiadać w szafie kilka szlafroków, które będą odpowiednio dopasowane do pory roku. Zimowy szlafrok dziecięcy powinien być nie tylko otulający, ale również obszerny. Można wtedy bez żadnego problemu założyć produkt na piżamę. Należy mieć świadomość, że luźny fason może bez większego problemu pomieścić pod sobą różne warstwy.

Nie można oczywiście zapomnieć o pasku. W ten sposób szlafrok będzie w stanie doskonale zabezpieczyć dziecko przed chłodem. Koniecznie trzeba pamiętać o dobraniu odpowiedniej długości. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się szlafroki do kolan lub połowy łydki.