Menu

Torebki crossbody – czym kierować się przy ich wyborze i z czym ją zestawiać?

4 marca 2023 - Akcesoria
Torebki crossbody – czym kierować się przy ich wyborze i z czym ją zestawiać?

Torebki crossbody, czyli innymi słowy listonoszki, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pań. Przedstawicielki płci pięknej cenią je za funkcjonalność oraz za to, że pasują do wielu elementów garderoby. Ich wybór powinien być jednak dobrze przemyślany. Warto byłoby też zdawać sobie sprawę z tego, jak wystylizować torebkę crossbody, aby być zadowoloną z efektu.

Jak wybrać ładną torebkę crossbody?

Torebki crossbody można kupić zarówno drogą internetową, jak i w sklepie stacjonarnym. Wybierając je, koniecznie należy zwrócić swoją uwagę na: 

Każda przedstawicielka płci pięknej może mieć oczywiście zupełnie inne oczekiwania względem tego, jak ma wyglądać torebka idealna. Należy jednak zwracać uwagę nie tylko na to, jak torebka wygląda, ale również i na to, czy jest praktyczna. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej funkcjonalne będą torebki skórzane, bo charakteryzuje je wysoka odporność na uszkodzenia. Jeśli chodzi o kolor, stonowany będzie pasował do wszystkiego, a wyrazisty może pozwolić na wyróżnienie się z tłumu. Torebki crossbody mogą być także zdobione tłoczeniami, frędzlami, a nawet haftami. Wówczas mogą nawiązywać do bardzo modnego ostatnio stylu boho. Wyróżniające się dodatki przypadną do gustu przede wszystkim pewnym siebie i odważnym przedstawicielkom płci pięknej. 

Do jakich stylizacji można wykorzystać torebkę crossbody?

Torebki crossbody można nosić zarówno na co dzień, jak i od święta. Będą świetnym dodatkiem na spacer, zestawione ze zwiewną, sięgającą kostek sukienką, na przykład tą w kwiaty. Mogą także okazać się ciekawym uzupełnieniem stylizacji złożonej z jeansów typu wide leg oraz z T-shirtu z nadrukiem. Nic nie stoi także na przeszkodzie temu, aby torebka crossbody została zestawiona z plisowaną spódniczką oraz z szykowną koszulą ozdobioną eleganckim kołnierzykiem. Wydaje się, że najlepiej mieć w swojej szafie kilka różnych torebek crossbody, bo dzięki temu możliwe będzie stworzenie zarówno całkiem zwyczajnych, jak i niebanalnych stylizacji.