Menu

Rękawiczki skórzane – gustowny element odzieży chroniący dłonie przed zimnem

2 lutego 2021 - Akcesoria
Rękawiczki skórzane – gustowny element odzieży chroniący dłonie przed zimnem

Podczas chłodnej części roku obowiązkową częścią ubioru są rękawiczki, których zadaniem jest przede wszystkim skutecznie chronić przed zimnem. Chociaż te wykonane z materiału są najpopularniejsze, rękawiczki skórzane są o wiele bardziej eleganckie, a do tego stanowią świetną ochronę dłoni.

Rękawiczki skórzane – z jakiej skóry powinny być wykonane?

Ten element odzieży to element klasyki, a wiele osób posiada parę skórzanych rękawiczek, które zakładane są przez nie na sytuacje oficjalne. Kiedy wybierze się dobry model, służy on przez lata, zachowując doskonały stan.

Kupując rękawiczki skórzane, przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to, by były one wykonane ze skóry naturalnej, a nie syntetycznej. Ta druga bowiem nie daje słoniom oddychać, przez co pocą się one, a bardzo często rękawiczki takie wywołują też reakcje alergiczne – szczególnie u wrażliwych osób.

https://napogloves.pl

Czym powinny być wyściełane?

Wybierając rękawiczki, warto też przywiązać większą uwagę do tego, czym są wyściełane, również wybierając naturalny materiał. Najlepiej jest postawić na wełnę, chociaż w przypadku, kiedy mają one doskonale wyglądać podczas oficjalnych przyjęć i uroczystości, dobrze jest posiadać parę wyściełaną jedwabiem.

Jak wybrać dobry rozmiar rękawiczek?

W przypadku rękawiczek skórzanych bardzo liczy się rozmiar, gdyż muszą być one zawsze dopasowane do kształtu dłoni. W przypadku tych wykonanych z materiału nie trzeba dbać o dopasowanie, gdyż mogą być one luźne. Źle dopasowane rękawiczki skórzane bardzo nieestetycznie wyglądają, a do tego wskazują na brak dobrego smaku.

Aby kupić dobre rękawiczki, trzeba zmierzyć obwód dłoni na wysokości kostek, ale wyłączyć trzeba z tego kciuk. Ich rozmiar określa się w calach, więc otrzymany obwód dłoni przelicza się na nie, lub korzysta się z centymetra, który daje możliwość wykonania pomiaru od razu w tej jednostce.

Dzięki powyższym wskazówkom dotyczącym wyboru rękawiczek skórzanych można wybrać model, który będzie charakteryzował się nie tylko wysoką jakością, ale będzie też świetnie dopasowany.