Menu

Na czym polega popularność damskich nerek?

22 czerwca 2022 - Akcesoria
Na czym polega popularność damskich nerek?

Moda nieustannie gna do przodu i bazuje na coraz bardziej minimalistycznych formach. Przykładem są niewielkie damskie torebki w kształcie nerki. Co prawda występują one także w męskich wersjach, ale największym zainteresowaniem cieszą się wśród pań. Co powoduje fenomen nowoczesnych saszetek i w jaki sposób najlepiej je nosić? Podpowiadamy!

Czym jest nerka i do czego się przydaje?

Zdaje się, że minęły bezpowrotnie czasy wielkich toreb, w których kobiety miały dosłownie wszystko. Na temat zawartości damskich torebek powstały już legendy. Współczesne panie dążą jednak do jak największej wygody i komfortu. Wychodząc z domu, chcą mieć przy sobie wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, dlatego wybierają niewielkie i nieobciążające torebki. Saszetki nerki damskie dają możliwość przenoszenia kluczy, pieniędzy, kart bankowych, dokumentów czy dyskretnych kosmetyków. Zmieści się w nich wszystko, co może być potrzebne podczas niezbyt długiego wyjścia z domu. Nerki wyposażone w przegródki i paski z powodzeniem zastępują obecnie klasyczne torebki na ramię, lub do ręki.

Saszetki damskie zapinane w pasie

Nerki można nosić na różne sposoby. Najbardziej powszechne jest ich zapinanie w pasie . Główna część torebki znajduje się z przodu na wysokości brzucha, więc łatwiej przy niej manipulować. Szybko można sięgnąć po portmonetkę, płacąc rachunek w sklepie lub restauracji. Taki sposób zakładania saszetek nerek damskich jest idealny dla osób, które uskarżają się na bóle barków i pleców.

Nerki przewieszane przez ramię

Saszetki nerki damskie są też noszone asymetrycznie na ramieniu w sposób, w jaki szarfy zakładają kandydatki na miss. Takie noszenie torebki ma w sobie nutę nonszalancji i wielkomiejskiego szyku. Wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty, jak telefon, szminka czy lusterko są wówczas pod ręką. Każda kobieta może nosić saszetkę w sposób, który najbardziej jej odpowiada.