Menu

O czym warto pamiętać, kupując buty?

22 lipca 2019 - Obuwie
O czym warto pamiętać, kupując buty?

Mimo że wielu osobom zakupy kojarzą się raczej z czymś przyjemnym i relaksującym, czasem potrafią wywołać wiele wątpliwości. Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze da się łatwo dokonać wyboru, który produkt będzie najlepszy i funkcjonalny przez długie lata. Na szczęście w przypadku butów istnieje kilka prostych, ale użytecznych zasad, które znacznie ułatwiają zakupy.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Choć z pozoru znalezienie idealnego rozmiaru obuwia nie powinno być niczym skomplikowanym, w rzeczywistości często bywa inaczej. Buty damskie (szeroki ich wybór znajdziesz tutaj) w zależności od producenta potrafią bardzo różnić się rozmiarami, co sprawia, że nie da się jednoznacznie określić, który numer zawsze będzie dobry. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z wątpliwościami jest zmierzenie stopy i sprawdzanie długości wkładki danego obuwia. Warto też pamiętać, że w przypadku butów zimowych dobrze jest kupić nieco większą parę, aby swobodnie zakładać cieplejsze skarpetki.

Dobry materiał to podstawa

Niezależnie od tego, jaki rodzaj obuwia ktoś kupuje, zawsze powinien zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ono wykonane. Najczęściej to on decyduje o tym, czy buty nie będą męczyć stopy ani jej obcierać. Co więcej, materiał ma także duży wpływ na wytrzymałość. Jego wysoka jakość sprawia, że jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dlatego, jeśli buty mają dobrze pełnić swoją funkcję przez wiele lat, czasem warto w nie zainwestować trochę większą kwotę. Wbrew pozorom nie będzie to zbędne wydawanie pieniędzy, tylko większa oszczędność. Buty gorsze jakościowo zmuszają do częstszych zakupów, co nie tylko uszczupla domowy budżet, ale też marnuje cenny czas.