Ogólne warunki sprzedaży i współpracy ze sklepem internetowym dresstination.pl

1. INFORMACJE OGÓLNE

Właścicielem sklepu internetowego Dresstination, działającego pod adresem www.dresstination.pl, jest spółka Behemot Co. Ltd., z siedzibą pod adresem 246 Sukhumvit Rd., Times Square #309-310, Klong Toey, 10110 Bangkok w Tajlandii, TAX ID: 0-1055-50069-07-4.

Sklep prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu, w formie umowy zawieranej na odległość pomiędzy osobą zamawiającą, czyli Kupującym, a sklepem, czyli Sprzedającym. Zamówienia realizowane są w dni robocze. Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową, odbiór osobisty jest możliwy jedynie w magazynie firmy po umówieniu się na spotkanie.. Cena podawana w na karcie produktu, w sklepie jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia.

2. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

Zamówienia przyjmowane są poprzez wypełnienie przez Kupującego formularza, który dostępny jest podczas procedury składania zamówienia. Zatwierdzenie zamówienia jest równoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Kupującym a Sprzedającym oraz z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz Polityki Prywatności. Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych.

Złożone zamówienia są automatycznie potwierdzane e-mailem z informacją o jego przyjęciu, w przypadku braku takiego potwierdzenia w ciągu 24h, prosimy kontakt mailowy lub telefoniczny.

W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia, Sprzedający zobowiązany jest do powiadomienia o tym fakcie Kupującego i poinformowaniu go o możliwych rozwiązaniach alternatywnych.

3. SPOSOBY PŁATNOŚCI

Płatności można dokonać kartą płatniczą, przelewem internetowym lub bankowym oraz przelewem pocztowym.

4. TERMINY ORAZ CENY REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Kupujący ma możliwość wyboru sposobu doręczenia zamówienia, zgodnie z wypełnionym w trakcie zakupu formularzem

Realizacja zamówienia wykonywana jest poprzez pocztę międzynarodową. W związku z lokalizacją Sprzedającego poza granicami RP nie ma fizycznej możliwości wysłania towaru w opcji za pobraniem oraz do Paczkomatów.

Cennik oraz czas wysyłki do Polski i na cały Świat:

- BEZPŁATNIE - przesyłka ekonomiczna, czas dostawy 14-26 dni roboczych,

- 10 zł - ubezpieczona, rejestrowana przesyłka ekspresowa, czas dostawy 3-9 dni roboczych (możliwość śledzenia paczki),

- 95 zł - przesyłka kuriersks EMS, czas dostawy 2-3 dni robocze (możliwość śledzenia paczki),

Uwaga! Paczka zostanie nadana w ciągu 1-2 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaty.

Czas dostarczenia paczki liczy się od daty zaksięgowania wpłaty

W przypadku zdarzeń losowych, okresu przedświątecznego lub katastrof naturalnych okres ten może ulec wydłużeniu.

5. OPÓŻNIENIE / ZAGINIĘCIE PACZKI

Paczki rejestrowane – (możliwość śledzenia paczki) - jeśli przesyłka nie dotarła w ustalonym powyżej terminie, prosimy o zgłoszenie tego faktu. Po upływie 60 dni od daty wysłania przesyłki mamy możliwość zgłoszenia reklamacji, którą poczta rozpatruje w terminie kolejnych 60 dni. W przypadku stwierdzenia zaginięcia paczki zwracamy pełen koszt towaru oraz wysyłki lub wysyłamy towar ponownie. Jeśli przesyłki wraca do nas z winy kupującego (błędnie podany adres, nieodebranie przesyłki, etc.) tylko koszt towaru lub wysyłamy towar ponownie.

Paczki nierejestrowane – Paczki nierejestrowane - jeśli przesyłka nie dotarła w ustalonym powyżej terminie, prosimy o zgłoszenie tego faktu. Zdarzają się przypadki wydłużenia terminu dostawy, niestety z powodu braku rejestracji oraz braku możliwości śledzenia paczki nie można przeprowadzić śledztwa pocztowego. W związku z tym nie odpowiadamy finansowo za zaginione paczki.

6. REKLAMACJE, WYMIANY, ZWROTY

Sprzedający akceptuje zwroty oraz wymianę zamówionych ubrań. Można ich dokonać w przeciągu 14 dni od daty otrzymania towaru - w tym przypadku decyduje data z awizo, prosimy o jego okazanie w formie elektronicznej,

Kupujący jest zobowiązany do zadbania o to, żeby zwracane przedmioty nie nosiły żadnych śladów użytkowania, takich jak zapach perfum czy pranie, a także o to, żeby znajdowały się w nienaruszonych opakowaniach, w których znajdował się towar,

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu lub wymiany produktów, które są uszkodzone (poplamione, rozerwane).

Do paczki ze zwracanym przedmiotem należy dołączyć wypełniony Formularz Zwrotu, który zawiera dane potrzebne Sprzedającemu do identyfikacji Kupującego, oceny zasadności zwrotu oraz wykonania przelewu. Formularz otrzymasz od nas drogą mailową po zgłoszeniu prośby o zwrot lub wymianę towaru.

Koszty wysyłki zwrotnej pokrywa kupujący. Wyjątkiem jest sytuacja gdy towar wysłany był fabrycznie wadliwy.

Ewentualny przelew zwrotny realizujemy do 7 dni od otrzymania paczki ze zwrotem. Koszty wysyłka zwrotnej pokrywa kupujący.

7. PRAWA AUTORSKIE, ROZPOWSZECHNIANIE WIZERUNKU

Wysyłając zdjęcia, opowiadanie lub pracę konkursową do Dresstination uczestnik oświadcza, że jest właścicielem wszelkich praw autorskich (osobistych i majątkowych) i niniejszym w zamian za odpowiednią premię punktową przekazuje firmie Behemot Co., Ltd. prawa do wykorzystania niniejszych w dowolny sposób bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na wszelkich polach eksploatacji i prawa pokrewne.

Użytkownik wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego na zdjęciu na zasadach określonych powyżej. W przypadku, gdy na zdjęciu został utrwalony wizerunek innych niż Użytkownik osób, Użytkownik wyraża zgodę na rozpowszechnianie wizerunku także tych osób. Użytkownik oświadcza, że posiada zgodę powyższych osób na rozpowszechnianie ich wizerunku utrwalonego na zdjęciu wraz z prawem do udzielenia powyższej zgody.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204), Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. (Dz.U. Nr 22, poz. 271), Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. nr 141 poz.1176). Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883) oraz innych regulujących przedmiotową problematykę.